UEFA, üye ülkelere liglerini tamamlamalarını ‘güçlü bir şekilde’ tavsiye etti

0

Üye ülkelere, açık bir şekilde ulusal liglerin terk edilmesi yerine, tamamlanmasını istediğini belirten kuruluş, Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi turnuvalarının da tamamlanmasını umuyor.

UEFA, futbol federasyonlarına Covid-19 salgınının neden olduğu duraklamanın ardından, futbol sezonlarının tamamlanmasını ‘güçlü bir şekilde’ tavsiye ettiğini açıkladı.

Salgın nedeniyle Euro 2020 gelecek yıla ertelenmiş, hem ulusal ligler hem de Avrupa kulüpler kupaları askıya alınmıştı.

UEFA üye ülkelere, açık bir şekilde ulusal liglerin terk edilmesi yerine, tamamlanmasını istediğini belirtti. Kuruluş ayrıca Şampiyonlar Ligi ve Avrupa Ligi turnuvalarının da tamamlanmasını umuyor.

UEFA yetkilileri ve 55 üye ülke temsilcisinin kadıldığı video konferans toplantısında, gelecek planlamasına yönelik bir karar alınmadı ve Perşembe günkü İcra Komitesi toplantısı öncesi, mevcut sezonun tamamlanması yönündeki eğilimin tersi bir işaret görülmedi.

UEFA, Belçika’nın ligi iptal etme kararının ardından, sezonlara son vermenin “gerçekten son çare olarak kullanılması gerektiğini” söylemişti.

UEFA’nın Avrupa Ligi ve Şampiyonlar Ligi finallerini Ağustos’un son haftası oynatmayı planladığı yönünde spekülasyonlar da yapılıyor.

Share.

About Author

Avatar

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply