İtalya’da süper ikramiye sahibini buldu

0

İtalya’nın sayısal lotosunda aylardır 6 bilenin çıkmaması, konuyu ülke gündeminin ilk sıralarına taşımıştı. Bu hafta 6 bilen çıkacak mı? Yoksa ikramiye katlanarak haftaya mı devredecek tartışmaları son buldu.147 milyon 807 bin 299 euroluk ikramiye bir kişiye çıktı.

2 euroluk kupon

Söz konusu talihlinin Toskana’nın küçük bir köyünde yaşayan bir İtalyan olduğu açıklandı. Talihlinin ikramiyeyi kazanmak için sadece 2 euroluk kupon doldurduğu belirtildi.

Büyük ikramiye sadece İtalyanları değil, Avrupa’nın farklı ülkelerinden insanları da heyecanlandırdı. İtalyan yetkililer birçok turistin sırf lotto oynamak için İtalya’ya akın ettiğini belirtiyor. 148 milyona yakın büyük ikramiye aynı zamanda Avrupa’da da bugüne kadar kazanılan en büyük miktar olma özelliğini taşıyor.

Kombinasyonlar 100 milyondan fazlaydı

İnsanın hayal gücünün sınırlarını zorlayan bu paraya ulaşabilmek için gereken tek şey, 1 ile 90 arasından 6 doğru rakamı bilmekti. İlk bakışta aslında çok da zor gibi gelmiyor insana. Tek sorun bu rakamlarla kurulabilecek kombinasyonların 100 milyondan fazla oluşu. İşte tam da bu nedenle 31 Ocak’tan beri bu altı rakamı doğru tahmin eden kimse çıkmıyordu.

Kazanan devlet oldu

İtalyan gazetesi Corriere della Sera’ya göre, Ağustos başından bu yana sadece İtalyanlar büyük ikramiyeyi kazanabilmek için 280 milyon euroluk kupon oynadı. Bu durumdan en çok memnun olan ise loto çılgınlığı nedeniyle büyük paralar kazanan İtalyan devleti.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply