Müyesser Yıldız tutuklandı

0

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Siyasal ve askeri casusluk” soruşturması kapsamında gözaltına alınan OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız tutuklandı. TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı’nca 8 Haziran’da gözaltına alınan gazeteciler TELE1 Ankara Temsilcisi İsmail Dükel ve OdaTV Ankara Haber Müdürü Müyesser Yıldız ile astsubay E. B. Emniyet’teki işlemlerinin ardından adliyeye getirilerek tutuklanmaları talebiyle mahkemeye sevk edildi. Müyesser Yıldız ve E.B, Sulh Ceza Hakimliği tarafından tutuklanırken, Dükel adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Müyesser Yıldız ve astsubay E. B. hakkında “kuvvetli suç şüphesi bulunması, delilleri karartma ihtimali ve kaçma şüphesi” nedeniyle tutuklama kararı verildiği öğrenildi. Müyesser Yıldız’ın avukatı Erhan Tokatlı, yaptığı açıklamada, Yıldız’a isnat edilen suçlamaya kanıt olarak iki haberin gösterildiğini belirterek, Yıldız hakkında verilen kararın “Kim bu Hafter’le görüşen Türk komutanlar” ve “Libya’ya hangi komutan gitti… Yerine kim geldi” başlıklı iki haber nedeniyle alındığını kaydetti.

 

Share.

About Author

Avatar

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply