MHK Başkanı Sabri Çelik oldu

0

1959 yılında doğan Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkanı, 2004 yılında MHK başkanlığı görevi yaptı. 

ATA YASİN UZUNKAYA

Yusuf Namoğlu ve ekibinin istifasından sonra Merkez Hakem Kurulu’nun(MHK) başına Sabri Çelik ve ekibi getirildi.  Türkiye Futbol Federasyonu(TFF), internet sitesinden yaptığı açıklamada, “TFF Yönetim Kurulu, Merkez Hakem Kurulu Başkanlığı’na Sabri Çelik’in getirilmesine karar verdi” ifadelerini kullandı.

MHK’nin asil üye ve yedek üye olarak ikiye ayrılan listesi şu şekilde:

Mustafa Çulcu, Muhittin Boşat, Ünsal Çimen, Kamil Abitoğlu, Hakan Sivriservi, Ferhat Gündoğdu, Nihat Mızrak ve Hamza Mısır.

Sabri Çelik kimdir?

1959 yılında doğan Merkez Hakem Kurulu’nun yeni başkanı Sabri Çelik, 2004 yılında MHK başkanlığı görevi yaptı. Eski Süper Lig hakemi olan Sabri Çelik, son olarak UEFA Gözlemcisi görevini yapıyordu.

Yıldırım Demirören Beşiktaş başkanıyken Sabri Çelik’e karşıydı

Hasan Doğan, 14 Şubat 2008’de Türkiye Futbol Federasyonu başkanlığına seçildi. Merkez Hakem Kurulu’nun başına ise getirmek istediği isim Sabri Çelik’ti. Eski başkan Haluk Ulusoy Federasyonu’nda hakem atamalarından sorumlu Etap Komitesi’nin başkanlığını yapan Sabri Çelik, Hasan Doğan ile yakın ilişkileri nedeniyle MHK başkanlığı için ’tek aday’ durumundaydı.

Hasan Doğan, yakın çevresine “Benim MHK başkanım Sabri Çelik” dedi ve 11 Şubat’ta düzenlenen bir yönetim kurulu üyesini ikna yemeğinde, kulüp başkanları ve gazetecilerin bulunduğu bir ortamda Sabri Çelik’in ismini resmen açıkladı.

Seçimin yapıldığı 14 Şubat günü ise hakem camiasının büyük bölümü Sabri Çelik’i arayarak başkanlık için tebrik etti.

Fakat dönemin Beşiktaş Başkanı Yıldırım Demirören, Federasyon Başkanı Hasan Doğan’a bu konuda sert çıktı ve şunları söyledi:

“Sabri Çelik’in MHK Başkanı olmasına kesinlikle karşıyım. Gazetelerde Sabri Çelik ile ilgili çıkacak tek haberin MHK’ya alınmadığı olması lazım. Yoksa size duyduğumuz güven zedelenir’’ dedi. Sonrasında ise MHK Başkanı olacağı düşünülen Sabri Çelik, MHK üyeliğine bile alınmadı ve yerine Oğuz Sarvan getirildi.

Türkiye Futbol Federasyonu başkanı olan Yıldırım Demirören’in zamanında MHK başkanı olmasına karşı çıktığı Sabri Çelik’i bugün bizzat kendisinin koltuğa getirmesi ise kafaları karıştırdı.

Share.

About Author

Muhabir. Jurnal.Net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply