Medyaya ‘FETÖ’ operasyonu

0

İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılığı tarafından yürütülen operasyonda 35 kişi hakkında gözaltı kararı verildi.

İstanbul, Ankara ve İzmit’te düzenlenen operasyonda, eski Yeni Şafak Gazetesi Genel Koordinatörü ve Zaman gazetesi yazarı Nurullah Öztürk, Samanyoluhaber yazarı Rasih Yılmaz, eski Yeni Şafak gazetesi yazarı Murat Aksoy, Abdullah Alparslan Akkuş, hurriyet.com.tr editörü Dinçer Gökçe, eski Bugün gazetesi muhabiri İskender Yunus Tiryaki, Levent Arap, eski Radikal ve Meydan Gazetesi Ankara Temsilcisi Ömer Şahin ve Ayhan Şimşek gözaltına alındı.

Diğer 18 kişinin ise yurt dışına çıktığı tespit edilirken, 8 kişiyi arama çalışmaları ise devam ediyor.

Hakkında gözaltı kararı verilen Ergun Babahan, Prof. Dr. Osman Özsoy ile Şemsettin Efe’nin yurt dışında olduğu tespit edildi. Yavuz Baydar’ın evinde de arama yapıldığı öğrenildi. Baydar ve eşi evde olmadığı için polisin kapıyı çilingirle açtığı, arama ve tutanak tuttuktan sonra evden ayrıldığı aktarıldı.

SABAH’TAN GÖZALTI LİSTESİ

Hükümete yakın Sabah gazetesi, medyaya yönelik operasyonda haklarında gözaltı kararı bulunlar isimleri yayınladı. Sabah’ın iddiasına göre hakkında gözaltı kararı bulunan isimler şöyle: Kerim Balcı, Gökçe Fırat, Osman Özsoy, İhsan Yılmaz, Ergun Babahan, Erhan Başyurt, Eyüp Can Sağlık, Kemal Gülen, Atilla Taş, Asım Yıldırım, Faruk Arslan.

ATİLLA TAŞ’TAN ‘GÖZALTI’ AÇIKLAMASI

Haber hakkında Twitter’daki hesabından bir açıklama yapan Taş, Hakkımda gözaltı kararı olsa haber verirler herhalde, kaçak falan da değilim. Kaçacak korkacak bir şeyim de yok zaten. Yerim yurdum belli. Yaram yok ki gocunayım. Söyleyin nereye veriyoruz ifadeyi, hemen geleyim” diye konuştu.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply