Marco Reus’a rekor ceza

0

Almanya’nın yıldız futbolcularından Marco Reus, defalarca ehliyetsiz otomobil kullandığının saptanması üzerine 540 bin euro para cezasına çarptırıldı. Ehliyet sınavına girmeden direksiyon başına geçen ve hızlı spor otomobillere düşkünlüğüyle tanınan Borussia Dortmund’un mili oyuncusu Bild gazetesine yaptığı açıklamada ‘büyük aptallık yaptığını ve ilk fırsatta ehliyet kursuna yazılacağını’ söyledi.

25 yaşındaki Reus’un 2011 ile 2014 yılları arasında yasak olduğunu bilmesine rağmen en az altı kez ehliyetsiz otomobil kullandığı saptanmıştı. Az sayıda direksiyon dersi alan ancak sınava girip ehliyet almayı gerekli görmediğini söyleyen Marco Reus, “Nasıl böyle bir şey yaptım, ben de akıl erdiremiyorum” dedi. Defalarca süratli otomobil kullandığı için radara yakalanan genç futbolcunun ehliyetsiz olduğu mart ayındaki trafik kontrolü sırasında ortaya çıkmıştı.

540 bin euroluk cezayı derhal ödeyeceğini açıklayan Reus bu yıl uzun sakatlığı yüzünden aylarca forma giyememiş ve dünya şampiyonu olan Alman futbol milli takımının Brezilya kadrosunda da yer almamıştı.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply