Kurucumuz Sinan Sayrugaç anısına verilen ödülü sınıf arkadaşı Çiğdem Subaşı kazandı

0

Ekonomi Gazetecileri Derneği’nin (EGD) bu yıl 13’üncüsünü düzelendiği Ekonomi Basını Başarı Ödülleri’nde İnternet Haberi dalındaki ödül, geçen yıl olduğu gibi 1 Mayıs 2020 tarihinde kaybettiğimiz, JURNAL.NET Kurucusu Sinan Sayrugaç Anısına verildi.

Kısa bir süre önce İnbusiness Dergisi Yazı İşleri Müdürü olarak göreve başlayan Çiğdem Subaşı, Dunya.com adına yaptığı “Hisar’ın Patronu: Fabrikayı Borçlara Karşılık iBankaya Bıraktık” isimli haberiyle ödülü almaya hak kazandı.

Ödül Töreninde duygulu anlar yaşandı

Ödülünü Gaziantep  Belediye Başkanı ve Türkiye Belediyeler Birliği Başkanı Fatma Şahin’in elinden alan Çiğdem Subaşı, aynı zamanda sınıf arkadaşı olan Sinan Sayrugaç adına verilen ödülü kazanmaktan buruk bir mutluluk duyduğunu söyledi.

Subaşı ayrıca duygularını sosyal medyadan şöyle paylaştı:

“Sinan Sayrugaç anısına verilen Yılın İnternet Haberi dalında ödül aldım.. Dunya.com için yaptığım “Fabrikayı borçlara karşılık bankaya bıraktık” başlığı ile geldi bu ödül. Yılların emeği ve çalışmanın mükafatı.. Ama daha ötesinde bir anlamı var.. Sinan benim Marmara İletişim’den sınıf arkadaşımdı. İnternet gazeteciliğinin öncülerindendi. Gecen yıl kaybettik Sinan’ı maalesef😞 Anons edildiğimde hepimizin içinden bir şeyler koptu.. Sevinçle hüzün birbirine karıştı..”

Sinan Sayrugaç kimdir?

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti Üyesi, basın kartı sahibi Sinan Sayrugaç, 1969 yılında Adana’da doğdu. Lisans ve yüksek lisans eğitimini Marmara Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik bölümünde tamamladı.

Mesleğe 1989 yılında Bugün Gazetesi’nde başladı. Daha sonra sırasıyla Flash TV, Kanal E, Barometre Gazetesi, NTVMSNBC, güncel.net ve Al Jazeera’de; muhabir, editör ve kıdemli editör olarak görev yaptı.

2000 yılında medya haber sitesi olarak jurnal.net’i kurdu. Aynı sitede yayın yönetmeni olarak gazetecilik mesleğini sürdürüyordu. Ayrıca Yeditepe Üniversitesi İletişim Fakültesi Gazetecilik Bölümü’nde öğretim görevlisi olarak ders verdi. Marmara Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Genel Gazetecilik bölümünde “Arap Baharı’nda Sosyal Medyanın Toplumsal Olaylara Etkisi” başlıklı doktora tezini hazırlıyordu. Meral Özbek’in editörlüğünde hazırlanan “Kamusal Alan” kitabında “Alternatif Medya” başlıklı makalesi yayınlandı. Sayrugaç’ın medyadaki kalem kavgalarını konu alan ”Köşelerde Kalem Dalaşı” isimli bir de kitabı bulunuyor.

 

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply