KPSS’de iptal açıklaması!

0

KPSS’de kopya iddialarıyla ilgili başlatılan soruşturma kapsamında 72 kişinin gözaltına alındığı bildirildi. Ankara Cumhuriyet Savcılığının talimatı doğrultusunda, Ankara, Bursa, Konya, Karaman, Bolu, Elazığ, Sakarya ve Adana’da Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü eşzamanlı operasyon yaptı.

Operasyon kapsamında, 13’ü Ankara’da olmak üzere toplam 72 kişinin gözaltına alındığı belirtildi. Gözaltına alınanlar arasında, öğretim görevlileri, üniversite çalışanları ve öğrencilerin bulunduğu ifade edildi.

Bu kişilere ait olduğu bildirilen çok sayıda bilgisayar ve dokümana da el konulduğu bildirildi.
Emniyet yetkilileri, soruşturmanın ”suç işlemek amacıyla teşekkül oluşturmak” iddiasıyla yapıldığını ifade etti.

ÖSYM MATBAASINDA ARAMA

Ankara polisi bilişim uzmanlarının yer aldığı ekip ÖSYM soru kitapçıklarının basıldığı matbaaya girdi.Bilişim uzmanlarının da yer aldığı polis ekipleri bugün Bilkent’te bulunan ÖSYM soru kitapçıklarının basıldığı Meteksan’da arama başlattı.

KPSS iddialarıyla ilgili soruların basıldığı Bilkent’teki matbaada inceleme yapan polis ekipleri ve Cumhuriyet Savcısı Şadan Sakınan, ÖSYM’ye geçti.

Soruların basıldığı matbaaya saat 10.30 civarında polis ekipleriyle gelen Savcı Sakınan, saat 13.00’e kadar incelemelerini sürdürdü. Sakınan ve beraberindeki polisler, öğle yemeğinin ardından incelemelerine devam etti.Soruşturma kapsamında heyetteki bilişim uzmanları da ÖSYM binasına geçti.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply