Jale Özgentürk ve Erdal Sağlam Cumhuriyet’te

0

Türk basınının ekonomi alanındaki iki önemli ismi Cumhuriyet gazetesine transfer oldu.

Cumhuriyet Gazetesi Genel Yayın Yönetmeni Aykut Küçükkaya’nın köşesinde aktardığı bilgilere göre Jale Özgentürk, ekonomi servisi şefliğini üstlenecek.

Erdal Sağlam ise analiz ve yorumlarıyla mart ayı başında ilk köşe yazısıyla Cumhuriyet okurlarına “Merhaba” diyecek.

25 yıla yakın süre Hürriyet gazetesinde muhabir ve köşe yazarlığının yanısıra CNN Türk‘te ekonomi programları ve yorumları yapan Erdal Sağlam, “artık yazmak için uygun zemin kalmadığı” gerekçesiyle 2019 yılının Temmuz ayında Hürriyet gazetesi ile yollarını ayırmıştı.

Jale Özgentürk ise Demirören Medya Grubu’nda yaşanan ‘tebligatla işten çıkarma’ skandalına tepki göstererek istifa kararı almıştı.

Gazetenin künyesi değişti

Yaklaşık bir buçuk yıldır yazıişleri müdürlüğü görevini yürüten Serkan Ozan, gazetenin yayın koordinatörlüğünü üstlendi. Kısa bir süre önce Cumhuriyet ailesine katılan ve röportajlarıyla ses getiren İpek Özbey ise gazetenin yazıişleri müdürü oldu. İpek Özbey, gazetenin mutfağındaki göreviyle birlikte hem pazartesi günleri gündem yaratan söyleşilerini hem de haberlerini yapmayı sürdürecek.

Hakan Akarsu ek yayınlardan sorumlu yazı işleri müdürlüğünü üstlendi. Pazar Dergi’de ve gazetenin iç sayfalarında görsel dokunuşlarıyla dikkat çeken Münevver Oskay da gazetenin görsel yönetmenliğini yapacak. Spor sayfaları ise Cumhuriyet’in yetiştirdiği genç isimlerden Sami Gürel’e teslim edildi.

Bazı isimler internet sitesine kaydırıldı

Gazetede haberleriyle, yazılarıyla yakından takip edilen bazı isimler gazetecilik enerjilerinin büyük bölümünü artık internet sitesi ve Cumhuriyet YouTube TV için harcayacak. Cumhuriyet’in internet sitesinin dış haberler editörlüğüne Mustafa Kemal Erdemol, ekonomi editörlüğüne Şehriban Kıraç, spor editörlüğüne Arif Kızılyalın, kültür-sanat editörlüğüne Emrah Kolukısa ve çeviri editörlüğüne M. Birol Güger getirildi.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply