İşte dünyanın en zenginleri

0

Pandemi dünyanın en zengin insanları sıralamasında zirveyi değiştirdi. İnanların eve kapanması ve önemli oranda alışverişlerini e-ticarete kaydırması teknoloji devi Amazon’un CEO’su Jeff Bezos’u tekrar dünyanın en zengini yaptı. Bezos, 191 milyar dolarlık serveti ile yeniden dünyanın en zengini oldu.

Gözünü bu dünyadan çok uzaya çevirmiş olan Tesla’nın CEO’su Elon Musk ise 190 milyar dolarlık servetiyle ikinci sıraya geriledi. Musk’ın serveti, Tesla hisselerindeki değer kaybıyla bir günde 4.6 milyar dolar eridi.

Dünyanın en zenginleri listesinde üçüncü sırada ise 137 milyar dolarlık servetiyle Microsoft’un patronu Bill Gates bulunuyor. Dördüncü sırada 116 milyar dolarlık serveti ile Louis Vuitton, Moet ve Chandon gibi markaları bünyesinde barındıran moda dünyasının dev şirketi LVMH’nin sahibi Bernard Arnault, beşinci sırada 104 milyar dolar serveti ile Facebook’un kurucusu Mark Zuckenberg bulunuyor.

Altıncı sırada Çin’in en büyük içecek şirketi Nongfu Spring’in kurucusu ve Çin’in en zengin insanı Zhong Shanshan yer alıyor. Shanshan’ın serveti tıpkı yedinci sırada yer alan Google’ın kurucusu Larry Page gibi 97.4 milyar dolar.

Sekizinci sırada 94.2 milyar dolarlık serveti ile Google’ı Larry Page ile birlikte kuran Sergey Brin yer alıyor. Dünyanın en zengin insanı olma unvanını birkaç kez tatmış olan Berkshire Hathaway’ın sahibi yaşlı kurt Warren Buffett ise 93.2 milyar dolarlık serveti ile dokuzuncu, Microsoft’un 2000 yılından beri yönetim kurulu başkanlığını yürüten Steve Ballmer ise 87.6 milyar dolarlık serveti ile onuncu sırada yer aldı.

Share.

About Author

Avatar

Leave A Reply