Hürriyet’in yeni içerik ortakları

0

Hürriyet Dünyası küresel medyanın önde gelen isimleriyle yaptığı içerik ortaklıklarına iki yenisini ekledi. Almanya’nın uluslararası yayın kuruluşu Deutsche Welle ve Japonya’nın Nikkei gazetesi Hürriyet’in yeni partnerleri oldu.

İmzalanan ortaklık anlaşmaları sonucunda ilk etapta 60 farklı ülkedeki muhabirleriyle 30 dilde yayın yapan ve her hafta 100 milyondan fazla kişiye ulaşan Deutsche Welle’nin metin haber içerikleri Hurriyet.com.tr üzerinden Türkiye’de geniş kitlelere de yayılacak. 2014’ten itibaren, video içeriklerinin yanı sıra, ortak haber projeleri ve sosyal medya alanında işbirliği gibi faaliyetlerle ortaklık kapsamının genişletilmesi hedefleniyor.

Nikkei (Nihon Keizai Şimbun – Japon Ekonomi Gazetesi) ile yapılan anlaşma gereğince de içerikler karşılıklı olarak paylaşılacak. Yani Hürriyet’in takipçileri Nikkei’nin, Nikkei’nin okurları ise Hürriyet’in haberlerini kendi sayfalarında bulabilecek. 3 milyonluk sabah baskısı ve 1,6 milyonluk akşam baskısıyla dünyanın en çok okunan ekonomi gazetesi unvanını taşıyan Nikkei’nin iş dünyasında, bürokraside, siyasette ve akademideki en üst düzey okuyucuları Türkiye’yi yakından izleyebilecek.

Hürriyet Gazetesi Web Koordinatörü Bülent Mumay, özellikle internet alanında yapılacak işbirliğinden duyulan memnuniyeti vurgulayarak, “Türkiye’de internet haberciliğini başka bir boyuta taşıdık. Dünya devleriyle işbirliğimiz, bu çabanın bir sonucu. BBC’nin ardından Deutsche Welle ve Nikkei ile kurduğumuz işbirlikleri bizim için çok anlamlı” dedi.

Mumay, “Almanya’da milyonlarca Türkiye kökenli insan yaşıyor, Japonya ise dünyanın en büyük ekonomilerinden biri. Bu önemli kurumlarla ortaklığımız, ülkeler arasındaki ilişkilere mesleki, kültürel ve ekonomik açılardan çok önemli katkılarda bulunacaktır” diye konuştu.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply