Happy Center’da gıda ürünleri yüzde 7 ucuzladı

0

Happy Center, KDV’de 7 puanlık indirimini tüm noktalarında hayata geçirdi. Happy Center yönetimi ve personeli bu amaçla, pazar gününü pazartesiye bağlayan gece sabaha kadar mesai yaptı

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan,cumartesi günü “Türkiye Ekonomi Modeli Yeni Adımlar ve Enflasyon Tedbirleri Tanıtım Toplantısı”na Vahdettin Köşkü’nden canlı bağlanarak temel gıda ürünlerinde KDV’nin yüzde 8’den yüzde 1’e düşürülmesine ilişkin kararı imzaladı. Karar yürürlüğe girdi. Türkiye’nin en yenilikçi zincir marketleri arasında yer alan Happy Center da KDV indirimini bugün sabah saatlerinden itibaren tüm marketlerinde etiketlerine yansıttı.

Dün akşam saatlerinden itibaren bütün gıda ürünlerinde indirimi etiketlere yansıtmak için sabaha kadar çalıştıklarını belirten Happy Center CEO’su Yavuz Altun, “Temel gıda ürünlerinde yapılan KDV indirimini bugün sabah saatlerinden itibaren fiyatlara yansıttık. KDV’de yapılan 7 puanlık indirim tüm etiketlerimize en az yüzde 7’lik indirim olarak yansıdı. Bazı ürünlerde biz de kendi inisiyatifimizi kullanarak daha fazla indirime gittik. Bu KDV indiriminin başta halkımıza ve ekonomimize olumlu yansıması en büyük temennimiz” dedi.

İndirim bu ürünleri kapsıyor

Söz konusu düzenlemeyle Özel Tüketim Vergisi’ne tabi tutulan meyve suları, kola, havyar gibi ürünler hariç olmak üzere KDV indirimleri; pirinç, bulgur, nohut gibi tüm bakliyat ürünleri, su, çay, şeker, tuz, sıvı ve katı yağlar, kırmızı et, beyaz et, balık, süt, yoğurt, peynir, zeytin ve bunlardan yapılan ürünlerin fiyatlarına yansıtıldı.

Ayrıca yumurta, patates, soğan, biber, domates, salatalık gibi sebze ürünleri; meyveler, fındık, ceviz, Antep fıstığı, badem gibi kuruyemiş ürünleri; konserveler, turşu, salça, reçel, bal, pekmez, tahin helvası, fındık ezmesi, çikolata, lokum, bisküvi, kraker, gofret, pasta, kek, baklava, yufka, makarna, şehriye, tahıl gevreği, baharatlar, bebek mamalarında da KDV yüzde 1’e düşürüldü.

Share.

About Author

Leave A Reply