Gözaltına alınan gazeteci sayısı 16’ya yükseldi

0

Darbe girişimi soruşturması kapsamında gözaltına alınan gazeteci sayısı 16’ya yükseldi. Son olarak gazeteci Bülent Mumay gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü’ne götürüldü.

Hakkında gözaltı kararı bulunan gazeteci Bülent Mumay, salı günü akşam saatlerinde polis tarafından gözaltına alındı. Mumay’ın gözaltına alındığını avukat Levent Aydaş, Twitter’daki hesabından duyurdu. Aydaş, “Bülent’i şimdi aldılar. Gayrettepe Asayiş’e gidiyoruz” diye yazdı.

Mumay’ın gözaltına alınmasının ardından bir açıklama da avukatı Eren Şener’den geldi.

BirGün gazetesine konuşan Şener, Mumay’ın ifadesinin ne zaman alınacağının belli olmadığını söyledi. “Süreyi çok uzun tutmaya çalışacaklar” diyen Şener, “Savcı gözaltılar ile ilgili çok farklı kişilerin dosyada olduğunu, suçluyla suçsuzu ayıracağını söyledi” dedi.

Türk Silahlı Kuvvetleri içindeki bir grup asker tarafından, 15 Temmuz günü gerçekleştirilmek istenen darbe girişiminin ardından Türkiye genelinde başlayan soruşturmalar kapsamında gazeteciler için de gözaltı kararları çıkartılmıştı.

Daha önce Nazlı Ilıcak, Seyit Kılıç, Yakup Sağlam, Bayram Kaya, Cihan Acar, Bünyamin Köseli, Emre Soncan, Mustafa Erkan Acar, Cemal Azmi Kalyoncu, Abdullah Kılıç, Habip Güler, Mehmet Gündem, Cuma Ulus, Hanım Büşra Erdal ve Hüseyin Aydın gözaltına alınmıştı.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply