Gündemin belirleyecisi IŞİD

0

PRNet, 2015’in ilk günlerinde en çok bahsi geçen olay ve kişileri raporladı. 9–15 Şubat 2015 tarihleri arası yapılan araştırma sonuçlarına göre, Kerkük’teki saldırılarının şiddetini arttıran IŞİD, hafta içerisinde yayınladığı infaz görüntülerinin de eklenmesi ile gündemin belirleyicisi oldu.

17 peşmergeyi kafese koyarak yakmaya götürdüğünü ifade eden videosu ile sabırları zorlayan terör örgütü; katliamlara ara vermemekte ısrarlı!

MİT Müsteşarı Hakan Fidan’ın Haziran’da yapılacak genel seçimlerde milletvekili adayı olmak için görevinden istifa etmesi medyada geniş yankı bulan konular arasında yer aldı.

Türkiye’ye özgü yeni başkanlık modeli ile günlerdir tartışmaları süren Başkanlık Sistemi gündemdeki yerini koruyarak; 891 yansıması ile üçüncü sırada raporlandı.

Geçtiğimiz günlerde hayatını kaybeden Türk müziğinin dev sanatçısı Müzeyyen Senar; hayranlarını üzüntüye boğarken; vefatının ardından bolca anıldı.

Mersin’de binmiş olduğu minibüsün şoförü tarafından tecavüz edilmeye çalışılırken vahşice katledilen Özgecan Aslan Türkiye’yi yasa boğdu. 13 Şubat’ta katilin yakalanması ile aydınlanan Özgecan cinayeti halkın büyük tepkisini çekerken; her geçen gün daha fazla anılıyor!

SİYASETİN EN ÇOK KONUŞULANI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 3 bin 928 yansıma bularak siyaset medyasının lideri oldu. Başbakan Ahmet Davutoğlu, 3 bin civarı haberi ile ikinci sırada raporlanırken; CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu sıralamayı izledi. Başbakan yardımcılarından Bülent Arınç ve Ali Babacan ise hafta içerisinde bolca konuşulanlar arasında listelendi.

ŞOV DÜNYASININ EN ÇOK KONUŞULANI

Türk müziğinin Minik Serçesi Sezen Aksu bolca konser haberiyle ünlüler camiasında en çok anılan kişi oldu. Türk Sanat Müziği’nin duayen ismi Müzeyyen Senar’ın vasiyeti üzerine mezarı başında gerçekleşen dinletiye eşlik eden Bülent Ersoy, 150 yansıması ile listenin ikincisi olarak belirlendi. Bülent Ersoy’u; 141 haberle Demet Akalın izledi.

Vizyona yeni giren ‘Sevimli Tehlikeli’ filminde yönetmen koltuğuna oturan Özcan Deniz ve filmin baş rol oyuncusu Şükrü Özyıldız da Show dünyasının bolca konuşulanları arasında yer aldı.

SPORUN EN ÇOK KONUŞULANI

Spor medyasında yer alan haberleri ile liderliği üstlenen isim Trabzonspor Kulüp Başkanı İbrahim Hacıosmanoğlu oldu. Trabzonspor’un Teknik Direktörü Ersun Yanal sıralamayı izlerken; Fenerbahçe Kulübü Başkanı Aziz Yıldırım üçüncü sırada yer aldı.

Bursaspor Teknik Direktörü Şenol Güneş ve Beşiktaş Kulüp Başkanı Fikret Orman, peş peşe raporlanan haber adetleri ile haftanın medyatikleri arasında yer aldı.

SPORCULAR ARASINDA DEMBA BA

Beşiktaş’ın favori isimlerinden Demba Ba 455 haber yansıması ile ilk sırada yer aldı. Galatasaray’da forma giymekte olan Wesley Sneijder’ın ikinci olarak belirlendiği listede; Fenerbahçe’nin yıldız ismi Emmanuel Emenike sıralamayı izledi.

Sakatlıktan yeni kurtulan Galatasaray oyuncusu Burak Yılmaz ve Fenerbahçe’nin kalecisi Volkan Demirel spor gündemini tamamlayan sporcular olarak raporlandı.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply