Futbol kulübü satın alacak

0

TV8’in sahibi olan Acun Ilıcalı, CNNTürk’ün Instagram canlı yayınına katıldı. Fenerbahçe’ye başkan olmak gibi bir niyetinin olmadığını belirten Ilıcalı, “Spor kanalıyla ilgili de bir planım yok. Ancak şunu söyleyebilirim Avrupa’da bir kulüp almayı düşünüyorum” dedi

 

Bir spor muhabiri iken tanınmaya başlayan, dünyayı dolaşarak yaptığı programlarla sık sık gündeme gelen ve yapımcılığını üstlendiği yarışma programları ile artık tüm Türkiye’nin tanıdığı bir isim haline gelen Acun Ilıcalı, CNNTürk’ün Instagram canlı yayınına katıldı. TV8’in de sahibi olan Ilıcalı, futbola olan tutkusunun yanı sıra koyu bir Fenerbahçe taraftarı olarak biliniyor.

Ilıcalı ile yapılan canlı yayında da spor en önemli gündem maddesini oluşturdu. Haziran ayında açılacak Süper Lig’le ilgili görüşlerini açıklayan Ilıcalı, “Liglerin açıkçası çok oynanabileceğini düşünmüyorum ama bu yöndeki istekleri anlayışla karşılıyorum. Federasyon oynatmak istiyor, haklılar. Normal hayata dönmek istiyorlar. Federasyon isteğini söyledi ama bir parantez var orada ‘şartlar oluşursa’ diye dedi. Bence şartlar oluşmayacak. Ben başlayacağını düşünmüyorum” dedi.

“Nihat Özdemir’in iyi niyetini anlıyorum. Ben Nihat Özdemir’in yerinde olmak da istemezdim” diyen Ilıcalı şöyle konuştu: “Ben olsam ligleri 1 Ağustos’ta başlatırım, ligler 10 Eylül’e kadar devam eder. 3 Hafta ara verilir. Sonra yeni sezonu başlatırdım.”

‘Fenerbahçe başkanlığını düşünmüyorum’

Fenerbahçe başkanlığı yapmak gibi bir düşüncesinin olmadığını belirten Ilıcalı, çok konuşulacak bir açıklamada da bulundu. Ilıcalı, “Fenerbahçe’nin Avrupa Kupası’ndaki bütün maçlarına gittim. Orada o yöneticilerimizin taşıdığı yükü gördüm. Başarıya karşı aşırı derecede bağımlılığım var. Hayatımda hiç başarısız olmadım. Yani ara dönemlerde olabilir ama genel anlamda başarısız olmadım. Yönetici olmak falan bunlar benim için kolay işler değil. Diğer işlerimi bırakmam lazım şu anda öyle bir vaktim yok. Spor kanalıyla ilgili de bir planım yok. Ancak şunu söyleyebilirim Avrupa’da bir kulüp almayı düşünüyorum” diye konuştu.

Sahip olduğu TV8’de düzenlediği Survivor yarışması herkesin gündeminde olan Ilıcalı, buraya eski futbolcuları davet etmesiyle de gündemdeydi. Ilıcalı canlı yayında, Fenerbahçe’nin efsane futbolcularından Alex’i Survivor yarışmacılarından biri olarak görmeyi asla istemediğini kaydetti. Ilıcalı, “Her futbolcuyu biz buraya çağırmıyoruz. İlhan Mansız dediğiniz zaman o mücadeleyi gösterecek biri olduğunu anlıyorsunuz. Alex’in Türkçesi de zayıf. Ayrıca kendisi aile babası ve rahat bir isim buraya uygun biri değil” dedi.

Share.

About Author

Avatar

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply