Fareed Zakaria intihali kabul etti

0

Time dersgisinde de yazan yazar ve gazeteci Fareed Zakaria, yaptığı açıklamada, “korkunç bir hata yaptığını” belirtti ve “tamamen kendisine ait bu hata için” yazardan, Time dergisi editörlerinden ve okurlarından özür dilediğini belirtti.

Gazeteciler, Zakaria’nın Time dergisinde yayımlanan silah kontrolüyle ilgili makalesindeki bazı bölümler ile Harvard Üniversitesi’nden Prof. Jill Lepore’nin Nisan ayında The New Yorker dergisinde yayımlanan makalesi arasındaki benzerliklere işaret ederek intihal suçlamasında bulunmuştu.

Zakaria’nın özrünü kabul ettiklerini açıklayan Time dergisi sözcüsü Ali Zelenko ise, Zakaria’nın köşe yazılarının bir aylığına yayımdan kaldırıldığını, süre sonunda yeni bir değerlendirme yapılacağını duyurdu.

Time dergisinde yazar ve editör olarak çalışan Zakaria, aynı zamanda Washington Post gazetesinde köşe yazarlığı ve CNN ‘nin “GPS” programında sunuculuk yapıyordu.

Olayın ortaya çıkmasının ardından CNN de Zakaria’nın sunuculuk görevine son verildiğini duyurdu.

Zakaria, geçen yıl Türkiye Tekstil İşverenleri Sendikasının Antalya ‘da düzenlediği “Bölgedeki Fırsatlar ve Tehditler” konulu seminere katılmış ve bir konuşma yapmıştı.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply