Ergun Babahan’a Ali Bayramoğlu’ndan yanıt geldi

0

Yeni Şafak yazarı Ali Bayramoğlu, isim vermeden ağır ifadelerle eleştirdiği Millet gazetesi Yazarı Ergun Babahan için “gazeteci müsveddesi, müptezel” nitelemesi yaptı.

Babahan, “Tayyip Erdoğan’ın Gezi’deki tavrı beni AKP’nin dışına itti” açıklaması ile gündem olan Ali Bayramoğlu’nu isim vermeden “Bunu söyleyen ‘U’ dönüşü yapan Cici Demokrat’ın seçimden bir ay kadar önce Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın uçağında beşuş bir çehreyle verdiği poz var. Çevresi de bugün ‘tetikçi’ dediği yazarlarla dolu. Tamamı neredeyse Sabah, Star ve Akşam’dan…” diyerek eleştirmişti.

Bu yazıya köşesinden oldukça sert tepki veren Ali Bayramoğlu, Sabah gazetesinde genel yayın yönetmenliği yaptığı dönemleri de hatırlatarak Babahan’ı “o dönemde ‘Tayyipçi’ kılığına bürünen AKP yanaşması” diye suçladı.

Babahan’ın gazetecilik sürecini özetleyen Bayramoğlu, “Kaçak bir suçlu gibi davranması, sessiz sedasız yerinde oturması ve kendisini gizlemesi gerekirken sağa sola meydan okuyor. Okuduğunu anlamıyor. Artık tahrif etmeyi bile beceremiyor. Ve demokrasi ve etik raconu kesiyor. Sanırım böyleleri utanmazlıkla besleniyor.” ifadelerini kullandı.

Bayramoğlu’nun Yeni Şafak’ta “Müptezel” başlığıyla yayımlanan yazısı (9 Temmuz 2015)

Babahan’ın Millet gazetesinde “Cici bir demokratın kıvrak U dönüşü” başlığıyla yayımlanan yazısı (8 Temmuz 2015)

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply