Dünyaca ünlü lezzet yeniden Türkiye’de

0
Amerika ve Meksika mutfağının öncüsü “Casual Dining’ konseptinin lider markası TGİ Friday’s, ilk şubesini açtığı Bağdat Caddesi’nden sonra Ataşehir’e de ikinci şubesini açtı.
Bugüne kadar 59 ülkede 780 şubesi bulunan dünyaca ünlü restoran zinciri T.G.I Friday’s, Meksika lezzetlerini İstanbul’a taşımış oldu. 2022 yılında Avrupa yakasında büyümeye devam edecek olan marka, 7 yılda başta 15 şubeye ulaşmayı hedefliyor. Markanın Türkiye temsilcisi ve ünlü ralli pilotu Ogün Okat, “10 yıl önce ülkemizde şubelerini kapatan TGİ Friday’s, yeniden ülkemize geldi. Türkiye’nin her köşesinde damak çatlatan lezzetlere bizde ortak olmak istiyoruz, çünkü ülkemizde Meksika mutfağı çok seviliyor. Şu anda iki şubemiz var, hedeflerimiz en kısa sürede bu sayıyı katlamak olacak” dedi. Mekanın tüm dekorasyon işleriyle birebir ilgilenen Okat, spor ve adrenalin tutkunlarını da düşünerek kendi yarıştığı ralli arabasını ve özel araçları da mekanda sergiliyor.
 
Özel sos sadece Türkiye’de
Özellikle et, tavuk ve Meksika lezzetleri ile ünlü restoranın en çok tercih edilen lezzetleri, sadece Türkiye’de bulunan bu özel Friday’s sosu (Friday’s famous glaze grill jack daniel’s) ile 6 saat pişen dana kaburga başta olmak üzere, burgerleri, fajitasi ve kokteylleri en çok tercih edilenler arasında yerini alıyor.
 
Eğlence ve lezzet bir arada
Haftanın belirli günlerinde özel sahneler düzenleyen mekan, doğum günü kutlamalarında özel bestelenen şarkılar eşliğinde yapılan eğlenceli servisi, dj performansı ve güler yüzlü personelleriyle dünyaca ünlü mekan kalite ve lezzeti bir arada sunuyor. 
Hayvan dostu
Tüm dünyada ve Türkiye’de de hayvan dostu olan ünlü mekan, “Türkiye olarak patili dostlarımız için instagram hesabımızı takip eden her yeni kişi adına, sokak hayvanlarına destek amaçlı İstanbul Vakfına 1 TL mama yardımında bulunuyoruz” açıklaması yaptı.
Share.

About Author

Leave A Reply