Dalgıçlar denizde cephane arıyor

0

Çubuklu’da denize atılmış poşetler içinden çok sayıda bomba, silah ve mermi çıkartılan alandaki arama çalışmaları bugün yeniden başladı. Dalgıç polisler, dubalarla çevrilen ve kıyıdan uzaklığı yaklaşık 50 metre olan 70-80 metrekare alan içerisinde yeniden dalışlar yaptı.

Dalgıçlar, bugünkü arama çalışmalarında 2 adet de sualtı detektörü kullanıyor. Arama çalışması yapılan alanın kıyı kesiminde de ilçe emniyet müdürlüğüne bağlı ekiplerin aldığı güvenlik önlemleri sürüyor.

BALIKÇI İHBAR ETMİŞTİ

Bir balıkçı, Çubuklu İskelesi yakınında poşetler içerisinde patlayıcı maddelerin denize atıldığı yönünde ihbarda bulunmuştu. İhbarı değerlendiren polis, torbanın içerisinde uzun namlulu tüfek mermileri olduğunu belirledi. Bunun üzerine olay yerine çağrılan deniz polisine bağlı dalgıçlar, çok sayıda mühimmat buldu.

Denizden çıkarılan malzemeler arasında uzun namlulu silah mermileri, el bombaları, sis bombaları, aydınlatma fişekleri, silah parçaları ve bunlara ait şarjörler yer alıyor. Çıkarılan mermilerin küçük poşetlere konulduğu görüldü.

Dalgıçların çıkardığı mühimmat ile silah parçaları Terörle Mücadele Şubesi’ne götürüldü Denizde bulunan silahların Ergenekon soruşturmasıyla bağlantısı araştırılıyor.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply