İstanbul Modern’den Çocuklara Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu

0

İstanbul Modern Çocuklara Çevrim içi Yaz Sanat Okulu farklı kavramlara ve sanatsal biçimlere odaklanan atölye çalışmalarını içeriyor. Atölyeler, müzenin koleksiyon sergilerinden sanat çalışmalarının gösterimiyle başlıyor. Çocuklar bu gösterimde, sanat yapıtlarını müze uzmanlarıyla birlikte çözümleyerek sanat tarihinden örneklerin ele alındığı kısa bir sunuma katıldıktan sonra kendi sanat çalışmalarını yaratıyor.

Çocuklar, İstanbul Modern’in Çevrim içi Yaz Sanat Okulu’na Türkiye’nin her yerinden katılarak, müze uzmanlarıyla evlerinde sanat çalışmaları gerçekleştiriyor. Birbirinden farklı ve zengin içeriğe sahip atölyeler 5 Temmuz-27 Ağustos 2021 tarihleri arasında çocukları bekliyor.

10 farklı etkinlik

Çocuklar İstanbul Modern’in Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu’nda Benim Renklerim, Lekeler ve Çizgiler, Doğadan Motifler, Tuvalimdeki İzler, Dokulu Resimler, Renk Oyunları, Boyanın Öyküsü, Fotoğraftan Resme, Birleşen Nesneler ve Benim Bakışım başlıklı 10 farklı etkinliğe katılabiliyor.

Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu Katılım Belgesi

Çevrimiçi Yaz Sanat Okulunda etkinlikler, hafta içi her gün yaz boyunca devam edecek. Etkinlikler, tekrar ederek farklı tarihlerde katılabilecek. Katılımcılar, etkinliklere katılacakları tarihleri seçerek belirleyebilecek. Çocuklar bu çalışmaların birine veya hepsine, istedikleri tarihlerde katılabiliyor. Atölyelerin en az beşine katılanlara, Çevrimiçi Yaz Sanat Okulu Katılım Belgesi veriyor.

Atölye Tarihleri: 5 Temmuz – 27 Ağustos 2021 arası hafta içi her gün

  • 4-7 yaş grubu çocuklu aileler için 11.00-12.00,
  • 8-12 yaş grubu çocuklar için 14.00-15.00

Programlar hakkında detaylı bilgi ve online kayıt için www.istanbulmodern.org adresine başvurulabilir.

Share.

About Author

Leave A Reply