Canlı yayında sunucuya azar

0

İzzettin Doğan’ın başkanlığını yaptığı Cem Vakfı’na yakınlığıyla bilinen Cem TV’de yayın skandalı yaşandı. Gerçekgundem sitesinde yer alan habere göre, Cem TV’deki olay şöyle gelişti..

Sabah saatlerinde ”Açık Kanal” adlı bir haber programı yapan Musa Özuğurlu, kamuoyunun yakından tanıdığı İlahiyatçı Zekeriya Beyaz, Yaşar Nuri Öztürk ve Nihat Hatipoğlu’nu eleştirdi. Hatipoğlu, Beyaz ve Öztürk’ün TV’lerde sürekli boy göstermesinin doğru olmadığını belirten Özuğurlu, şöyle konuştu: ”Bu kişiler sürekli yanlış bilgi veriyor ve dinimizi yanlış anlatıyorlar. Anlattıkları insanların kafalarını karıştırıyor.”

CANLI YAYINDA ŞOK!

Özuğrulu’nun bu sözleri üzerine kanalın Yayın Danışmanı Enver Aysever canlı yayına bağlandı. Aysever, programın sunucusu Özuğurlu’ya hitaben, ”Bu konuşmayı yapman doğru değil. Söylediklerin kanalın görüşlerini bağlamaz” dedi. Neye uğradığını şaşıran Özuğurlu, Yayın Danışmanı Enver Aysever’in müdahalesi üzerine canlı yayını kesti ve stüdyodan ayrıldı.

Yayını terk eden Özuğurlu, odasına çıktı. Bu sırada Enver Aysever de Özuğurlu’nun odasına geldi. İkili arasında kısa süreli bir tartışma yaşandı. Özuğurlu, tartışmanın ardından yayına indi ve programını bitirdi. Musa Özuğurlu, ”Yapılan bir müdahaledir. Bu yüzden yayını kestim” dedi.

AYSEVER: BU MÜDAHELE DEĞİL

Yayın Danışmanı Enver Aysever ise, ”Benim çizgim belli, ben müdaheleci değilim” dedi. Özuğurlu’nun canlı yayında yaptığı konuşmanın ”birilerini hedef göstermek” anlamına gelebileceğini iddia eden Aysever, şöyle devam etti:

”Bu meseleyi büyüterek birilerinin ekmeğine yağ sürüyorsunuz. Cem TV’nin çizgisi de benim çizgim de bellidir. Musa’nın söyledikleri hedef gösterir nitelikteydi. Subjektif yorumlardı. Bu yüzden yayına bağlandım. Kimseye müdahale etmedim. Görüşlerinin Cem TV’yi bağlamayacağını belirttim. Siz de bu meseleyi büyütmeseniz iyi olur.”

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply