Brad Pitt Dünya Kupası’nı istiyor

0

FIFA Dünya Futbol Şampiyonası’nın başlamasına sayılı günler kaldı. 2010 yılı Dünya Kupası’na ev sahipliği yapma şansını elde eden ülke Güney Afrika oldu. 2014 yılının Dünya Kupası’nın düzenleneceği ülke de belli. Dört yıl sonrasının şanslı ülkesi Brezilya.

Peki, 2018 ve 2022 yıllarında hangi ülkeler bu şansı elde edecek? FIFA İcra Komitesi söz konusu yıllarda hangi ülkelerin Dünya Futbol Şampiyonası’na ev sahipliği yapacağına, 2 Aralık’ta düzenlenecek oylamayla karar verecek.

Clinton ve Kissinger ile bir arada

Ünlü aktör Brad Pitt’in gönlü ise 2018 ve 2022 dünya kupaları için adaylığını açıklayan ülkesi ABD’nin bu hakkı kazanması. Pitt, bu amaçla, ABD Dünya Kupaları Teklif Komitesi’nin önerisini kabul ederek, tanıtım grubuna katıldı.

Tanıtım grubunda, eski ABD Başkanı Bill Clinton, eski ABD Dışişleri Bakanı Henry Kissinger, California Valisi Arnold Schwarzenegger ve yönetmen Spike Lee gibi isimler de bulunuyor.

Ünlü aktör yaptığı açıklamada, “Futbol gerçekten küresel bir spor dalı ve ABD’nin dünyanın en büyük spor aktivitesine tekrar ev sahipliği yapması yönündeki çalışmalara katılma fırsatı büyük bir onurdur” diye konuştu. ABD, 1994 yılında Dünya Şampiyonası’na ev sahipliği yapmıştı.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply