Bosphorus Cup Haliç’in tarihi sularında yelken açacak

0

20. yılını kutlayan Bosphorus Cup, İstanbul Boğazı’nda yarattığı görsel şöleni, bu yıl Haliç’e de taşıyor. ‘Bosphorus Cup Corporate’ adıyla bu yıldan itibaren her yıl düzenlenmesi planlanan yelken yarışı, şirketlerin katılımına açık olarak gerçekleşecek. Vira Yatçılık iş birliğiyle hayata geçirilecek yarış, şirketler tarafından oluşturulan takımların, birbirine denk teknelerle Haliç’in tarihi sularında yelken açmalarını sağlayacak.

İstanbul’un tanıtımına 20 yıldır yaptığı katkıları artırmak isteyen Bosphorus Cup, 20. yılı kapsamında yeni bir yelken yarışı düzenliyor. Vira Yatçılık iş birliğiyle hayata geçecek yeni yarışın adı Bosphorus Cup Corporate olacak. Bosphorus Cup Corporate kapsamında Haliç’in tarihi sularına yelken açmak isteyen şirketler, üçü asil biri yedek toplam dört kişiden oluşacak ekiplerini kurarak, bu eşsiz parkurda yelken yapma şansını yakalayacaklar.

Bosphorus Cup Corporate’nin detaylarından bahseden Vira Yatçılık Kurucusu Efe Özbil; “Yarış Haliç’te, bizim temin edeceğimiz Delphia 24 tipi birbirine eş teknelerle, önce antrenman yarışları, ardından da final yarışı şeklinde iki aşamalı gerçekleşecek. Dört kişiden oluşan, şirketlerin kendi belirlediği ekipler, yanlarına bir Vira görevlisiyle birlikte yarışacaklar. Vira görevlisi, ekibin tecrübesine göre ya dümen tutacak ya da güvenlikten sorumlu olacak.”

Yarış takvimi 
Antrenman Yarışları
28 Temmuz
4-11 Ağustos
1 Eylül
Final Yarışları
4-5 Eylül

Bu yıl ilki gerçekleşecek Bosphorus Cup Corporateile neyi amaçladıklarını aktaran Bosphorus Cup Kurucusu Orhan Gorbon, 2002’de itibaren dünyanın en iyi yelkencilerinin gözünün Bosphorus Cup’ta olduğunu hatırlatarak, İstanbul’un tanıtımına katkı sağlama misyonlarına göndermede bulunuyor. “İlk günden beri Bosphorus Cup’un en önemli misyonlarından biri İstanbul’un tanıtımına katkıda bulunmak. Bu amaçla bu yıl hayata geçireceğimiz Bosphorus Cup Corporateile İstanbul’un eşsiz güzelliklerinden biri olan Haliç’i de organizasyonumuzun içerisine katacak olmaktan mutluluk duyuyoruz.”

 

Share.

About Author

Leave A Reply