Aydın Doğan: Bu hükümet bağımsızlığı kabul etmiyor

0

Aydın Doğan, evinin önünde 4 kişinin saldırısına uğrayan Hürriyet yazarı Ahmet Hakan’a geçmiş olsun ziyaretinde bulundu. Çıkışta gazetecilerin sorularını yanıtlayan Doğan, “Bu hükümet bağımsızlığı kabul etmiyor. Yanında olmayan herkese ‘Bunlar karşımda’ diyor” ifadelerini kullandı.

Doğan, “Sıkıyönetim gördüm, baskı yönetimi gördüm. Gazetem basıldı, toplatıldı. Bazen basımı durduruldu. Ama bu dönemde gazetecilere yapılan baskıyı ilk defa gördüm. Çünkü; gazeteciler gazetecilere baskı yapıyorlar. Bir taraftakiler diyor ki ‘öbür taraftaki gazetecileri dövün’.” diye konuştu.

Ahmet Hakan’a “Seni sinek gibi ezeriz, merhamet ettik de hâlâ hayatta kalabiliyorsun!” diyen Cem Küçük’e tepki gösteren Doğan, “Sen gazeteci misin, parti komiseri misin, militan mısın? Hepsi militan. Kendilerine göre millicilik uydurmuşlar. Kim milli? Milli benim, ben. Ben bu ülkenin gerçekleriyim. Benim gidecek bir yerim yok…” dedi.

Yayın grubunun Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan ve ailesine karşı en dikkatli yayın yapan kurum olduğunu vurgulayan Doğan şöyle devam etti:

“Ama biz bağımsızız. Bizi illa benim yanımda olacaksın… Ben hükümet yanlısı olmak zorunda değilim. Ama hükümet karşıtı da değilim. Bu hükümet bağımsızlığı kabul etmiyor. Yanında olmayan herkese ‘Bunlar karşımda’ diyor.”

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply