AA, Taraf’la ticari ilişkiyi kesti

0

Anadolu Ajansı (AA), Taraf gazetesinde yer alan haberlerin ‘ajansın zarar görmesine neden olduğu’ gerekçesiyle “Taraf gazetesiyle ticari tüm ilişkilerini sonlandırdığını ve gazete aleyhine suç duyurusunda bulunduğunu” duyurdu.

AA‘dan yapılan açıklamada, Taraf gazetesinin seçimlerden önce ajansın marka değerini düşürücü, ajans ve yöneticilerinin ticari itibarını ve iktisadi faaliyetlerini zedeleyici, haksız rekabete sebep olan asılsız isnatlarda bulunduğu iddia edildi.

Gazetenin iftira ve kurgu haberlerle kamuoyunu yanıltmaya çalıştığı ileri sürülen açıklamada özetle şu ifadeler kullanıldı:

“Söz konusu haberler, ajansımızın zarar görmesine, çalışanlarımızın motivasyonunun olumsuz etkilenmesine ve ajansımız hakkında yanlış bir algı oluşmasına sebep olmuştur. Bu haberler tekzip edilmiş, düzeltme yapılması istenmiş ancak hiç biri Taraf gazetesince uygulanmamıştır. Bunun üzerine kurumumuz tarafından gazete aleyhine suç duyurusunda bulunulmuştur.

Seçim günü, bir kısım televizyon yorumcuları ve yayıncıları, Taraf gazetesinin bu haberlerini dayanak göstererek, Ajansımızın seçim verileri ve sonuçları ile ilgili manipülasyon yaptığını iddia ederek, Ajansımıza yönelik haksız ithamlarda bulunmuşlardır.

Ayrıca, ilgili gazetenin 2013 yılından devreden borçları ile birlikte 2014 yılı faturaları ile birikmiş borçları bulunmakta olup sözleşme gereği kendilerine sunulan hizmet durdurulabilecek iken, ajansımız iyi niyet ile konuyu takip etmiş ve hizmetin durdurulması yoluna başvurmamıştır.
Yukarıda arz ve izah ettiğimiz sebeplerle Ajansımızın Taraf gazetesi ile ticari tüm ilişkilerini sonlandırdığını 3. şahıslara duyururuz.”

Taraf gazetesinde 29 Mart tarihinde yayımlanan haberde “seçim sonuçları emniyet müdürleri tarafından sadece AA personeline verilecek” ifadesi yer almıştı. Daha sonra AA‘dan yapılan açıklamada haber yalanlanarak, “Söz konusu haber bilgiden yoksun, cahilce kurgulanmış yalan bir haber olduğunu,seçim sonuçlarını emniyet görevlilerinin değil sadece Yüksek Seçim Kurulu tarafından verilebilir” denilmişti.

Share.

About Author

Her zaman doğru, daima net. Takip edin twitter veya instagram

Leave A Reply